ÇORUM LAÇİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA TÖRENİ

         Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 76. Yıldönümü ilçemizde 10 Kasım 2014 Pazartesi günü Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı.
10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA TÖRENİ

          Çelenkler; Laçin Kaymakamlığı, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından sunuldu. Saat 09:05´e gelindiğinde bayrak töreni,(2) dakikalık saygı duruşu ve resmi araçlardan siren sesleri çalınarak, İstiklal Marşı eşliğinde şanlı bayrağımız göklere çekildi. İstiklal Marşı’mızın ikinci kıtasının söylenmesi süresince bayrağımız ağır ağır yarıya indirildi. Çelenk sunma programının da bitmesiyle tören sona erdi. Anma töreni yapılmak üzere Çamlıca Ortaokulu konferans salonuna geçildi.

          Anma programı Çamlıca Ortaokulu Müdürü M.Metin HAYIR’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile başladı. Programa öğrencilerin şiir okuması, oratoryo gösterisi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını anlatan slayt gösterisi ile devam edildi. Programın sonunda ise Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türküler öğrenciler tarafından seslendirildi.

       

 

Laçin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bahçelievler Mah. Beyazıt Cad. No 6 Laçin, Çorum - 0364745510403647455156

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.