ÇORUM LAÇİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde Mehmet Akif’i Anma ve İstiklal Marşı Konferansı

İlçemizde Mehmet Akif’i Anma ve İstiklal Marşı Konferansı

      Lâçin Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından Kariyer günleri Etkinliği çerçevesinde “Mehmet Akif’i Anma ve İstiklal Marşı” Konulu Konferans Celal Bayar Üniversitesi Emekli Öğretim Görevlisi Mehmet TATLISU tarafından verildi. Konferansın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Muzaffer ÇELİK “Konferansı Mehmet Akif’in ölüm yıldönümünde veya İstiklal Marşının kabulü haftasında gerçekleştirmeyi planlamamıza rağmen elde olmayan çeşitli sebeplerden dolayı ertelemek zorunda kaldık. Fakat Mehmet Akif ve İstiklal marşını özel bir zamana sığdırmanında doğru olmadığını düşündüğümüzden Hocamızın da uygun olması ile bugün gerçekleştiriyoruz. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Mehmet TATLISU Hocamız tam bir Mehmet Akif ve Safahat aşığı olduğunu verdiği konferansları ve ilgisi ile kanıtlamış birisidir. Çorumlu olması hatta Yöremizin yetiştirdiği bir şahsiyet olması bizleri gururlandırırken Öğrencilerimize ve Gençlerimize de iyi bir Örnek olduğunu ifade etmek isterim. Teşriflerinden dolayı ariyetten teşekkür ederim. Gençlerimizin istifade edeceklerini umuyor saygılar sunuyorum dedi. Sena HASİPEK tarafından Mehmet TATLISU’nun Özgeçmişi okundu ve Konferansa geçildi.

      Mehmet TATLISU Türkiye’nin bir çok İl ve ilçesinde konferans verdiğini ama Laçin de ilk defa konferans vermekten çok heyecanlı olduğunu, Çünkü bu yörenin bir evladı olduğunu, bu topraklarda bu havayı teneffüs etmenin sevinci içinde olduğunu ifade etti. Mehmet Akif ve Safahat aşkının nasıl başladığını anlatarak konferansına başladı. Çorum İmam Hatip Lisesinde okurken İstiklal Marşının Kabulü ile ilgili olarak programda Yine Mehmet Akif Ersoy ‘un Peygamberimizin doğumunu anlatan şiirini okumuştum. Programdan sonra Okul Müdürümüz çok etkilenmiş ve odasında bana SAFAHAT kitabını hediye etti. Ben çok sevinmiştim. Ondan sonra kitabı elimden hiç düşürmedim ve kitaptaki bütün şiirleri ezberledim.” dedi. Mehmet Akif’in Kız çocuklarına verdiği önem, dürüstlüğü, Çanakkale Zaferi için yazdığı şiiri, Kurtuluş savaşındaki mücalesi, İstiklal Marşını yazma serüveni hakkında bilgi verirken şiirlerinden örnekler okudu. Mehmet Akif’in Türk Milleti tarafından neden çok sevildiğini, anlattı. Öğrenciler tarafından ilgi ile takip edilen konferanstan dan önce Laçin Çok Programlı Anadolu Lisesi İmam-Hatip 9-A sınıfını ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti ve Mehmet Tatlısu öğrencilerin istifade etmesi için Okul Kütüphanesine SAFAHAT kitabını hediye etti.

07-04-201607-04-201607-04-201607-04-201607-04-201607-04-201607-04-201607-04-2016

Laçin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bahçelievler Mah. Beyazıt Cad. No 6 Laçin, Çorum - 0364745510403647455156

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.