ÇORUM LAÇİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Üreticilere Armut Fidanı Dağıtıldı

İlçemiz Kuyumcu Köyü’nde açılan Armut Yetiştiriciliği ve Gökgözler Köyü’nde açılan Süt Sığırcılığı Kurslarında başarılı olan kursiyerlere sertifikaları ve İl Özel İdaresi tarafından finanse edilerek Laçin İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından üretimi yaptırılan kızılca armudu fidanları düzenlenen törenle verildi.
Üreticilere Armut Fidanı Dağıtıldı

Kuyumcu Köyü İlkokulunda yapılan törene İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, Laçin Kaymakamı Hasan Taş, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz E. Elfaz ERMİŞ, İŞKUR İl Müdürü Ali ŞAHAN, İlçe Milli Egitim Müdürümüz Mutu FIRAT, Laçin HEM Müdürü Bekir ÖZDEMİR, kurum amirleri ve çok sayıda üretici katıldı.

İl Müdürü E. Elfaz ERMİŞ, Laçin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzle “Laçin’ de açtığımız kursumuzda başarılı olan ve bahçe kurmayı taahhüt eden üreticilerimize İl Özel İdaremizin desteğiyle aldığımız fidanlarımızı teslim ediyoruz. Her zaman üretime katkı sağlayan ve üretmek için emek veren kişilere destek verdiğimizi hatırlatmak istiyorum. Kuyumcu Köyü Çorum’ da kirazı ve Kızılca Armudu ile meşhur olan bir köyümüz, ayrıca meyvecilik konusunda potansiyeli olan bir yer.

Kuyumcu’ da meyveciliği daha ileriye taşımak için burada organik tarım konusunda da çalışmalarda bulunulması için arkadaşlarımızda eğitimler düzenleyecekler. Ürettiğimiz ürünleri organik hale getirebilirsek sağlıklı ürün üretmiş ve daha fazla iyi fiyatlara ürün satarak daha fazla gelir elde etmiş oluruz. Bizlere destek veren ve çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İlginizden dolayı siz değerli üreticilerimize saygılarımı sunarak, bereketli ve bol kazançlı bir yıl diliyorum” dedi. Yapılan açıklamaların ardından kursta başarılı olan kursiyerlere sertifikaları ve armut fidanlarının verilmesiyle tören sona erdi.

15-02-201715-02-201715-02-201715-02-201715-02-201715-02-201715-02-201715-02-2017

Laçin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bahçelievler Mah. Beyazıt Cad. No 6 Laçin, Çorum - 0364745510403647455156

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.